• Destek Hizmeti
Tüm Kategoriler

TARİHÇE

Oto Uzay 1973 yılında Taksim’de Tarlabaşı Bulvarında perakende mağazası olarak ticaret hayatına başlamıştır. 70’li yıllarda sadece yerli otomobil yedek parça ve aksesuarı satan şirket, zamanla ithal ürün satışına başlamış ve 1984’ten itibaren artık tüm ithalatını kendi gerçekleştirir olmuştur.

1981 yılında Topkapıdaki 2500 m2 fabrikada kendi ürünlerini imal etmeye başlayan Oto Uzay, ürünleriyle dolu birer gezer tır ve ikişer kişiden oluşan pazarlama ekibi tayin etmiş ve bu yeni pazarlama stratejisiyle çok başarılı olmuştur. Zamanla üretim maliyetinin artması imalata sekte vurmuş, ithal ürünlerin ağırlıkta olduğu bir ürün gamı benimsenmiştir.

Bugün Oto Uzay, Kasımpaşa Piyalepaşa Bulvarı’nda inşaatı 2006 Mart’ında tamamlanan 17.000 M2’lik Topraklar Plaza’da faaliyet göstermektedir.

 *İlklerde hep biz vardık.

 *Aracınıza aksesuar aramanıza gerek yok.                                                            

 *Oto Uzay ürünleri her yerde.

 *Aksesuar çağını bizimle yakalayın.

otouzay kurumsal
otouzay kurumsal

ÜRÜN GAMI

Şirketin ürünleri otomobil, SUV, minibüs, kamyon, kamyonet ve motosiklet gibi her türlü araca ve markaya uygun üniversal aksesuarlardan oluşuyor.

Anahtarlı ürünler, ayna ve ayna aksamı, bakım ürünleri, cam aksesuarları, direksiyon ve aksesuarları, dış aksesuar çeşitler, egzoz aksesuarları, göstergeler, güvenlik sistemleri, hava ürünleri, iç aksesuar çeşitleri, ilk yardım malzemeleri, jant ve tekerlek, koku, koltuk ve aksesuarları, lamba çeşitleri, motor aksamı, multimedya, ofis malzemeleri, perde çeşitleri, ses aletleri, seyahat gereçleri, temizlik malzemeleri, yapışkanlı süs malzemeleri ve zincir grubu kategorileri altında binlerce ürünü “Space ® ve Karmatik ®” markaları altında bünyesinde barındırır.

PAZAR PAYI

Araç aksesuarı sektöründe pazar liderliğini yıllardır elinde tutan Oto Uzay Firması, müşterilerine sunduğu geniş yelpazesi ve üstün servis anlayışıyla liderlik konumunu başka bir şirkete bırakmamaya kararlıdır.

otouzay kurumsal
otouzay kurumsal

ORGANİZASYON YAPISI

Şirket bünyesindeki ana departmanlar şöyledir ;

  1. Depo yönetimi
  2. Dış ticaret
  3. Finans
  4. İdari işler
  5. Muhasebe
  6. Pazarlama
  7. Satış
  8. Teknik Servis
  9. Tasarım

Oto Uzay başarısını bu güvenilir ve çalışkan kadroya borçlu olduğunu bilmektedir ve buna uygun bir insan kaynakları yönetimi uygulamaktadır.

PAZARLAMA VE SATIŞ EKİBİ

Türkiye’nin her bölgesine yerinde hizmet veren Oto Uzay, gezer mağaza niteliğindeki Volkswagen Transporter’lar ve Volkswagen Crafter’lar ile müşterilerine aktif satış yapar. Oto Uzay ürünlerini her çeşit otomobil aksesuar mağazaları, elektrik servis noktaları, süpermarketler, hipermarketler ve online satış sitelerinden edinebilirsiniz.

otouzay kurumsal

Yeni Ürün ve Kampanyalarımızdan Haberdar Olun!

Düzenli mail almak için bizimle mail adresinizi paylaşın